czwartek, 10 października 2013

Encyklopedia Szkodliwych Składników w Kosmetykach

Kosmetyki mają nam pomóc w uzyskaniu olśniewającego wyglądu, zdrowej skóry i włosów oraz mają być naszą bronią w walce z niedoskonałościami. Czasem może być niestety odwrotnie dlatego chciałam wam przybliżyć czego należy unikać. Zaznaczam, że nie warto dać się zwariować modzie na naturalne kosmetyki, sama uważam że używanie kosmetyków typowo drogeryjnych (czyli z niekoniecznie dobrym składem) w rozsądnych ilościach nie szkodzi. Sama lubię takie kosmetyki i także oczywiście ich używam. Te posty mają was uświadomić co jest złe. Ja oczywiście nie zabraniam wam używania czego chcecie, to wasze życie i wasz wybór :)

Na początek :
1,4-dioxane - Dioksan - (C4H8O2), pochodna glikolu etylenowego - Substancja pełniąca funkcje rozpuszczalnika dla wielu innych składników w kosmetykach. Łatwo przenika przez nabłonki i skórę do krwi wywołując działanie ogólne. Działa drażniąco na skórę i błony śluzowe, wywołuje stan zapalny i przesuszenie tkanki. Uszkadza strukturę lipidowo-białkową błon komórkowych, niszczy surfaktant pęcherzyków płucnych. Wykazuje wysokie powinowactwo do układu nerwowego, płuc, serca, wątroby i nerek. Powoduje niewydolność tych organów i martwicę (marskość). Przenika do mleka matki i do płodu w razie ciąży. Działa embriotoksycznie i teratogennie, rakotwórczo i oftalmotoksycznie (uszkadza narząd wzroku). Przy dłuższym stosowaniu na skórę powoduje świąd i dermatozę.

Co sądzicie na temat szkodliwych składników ? 


Trzymajcie się,
Pozdrawiam cieplutko W. :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz - Jeśli będą jakieś pytania na pewno odpowiem pod postem.

Wszelkie próby autopromocji (m.in. zamieszczanie LINKÓW DO WŁASNYCH BLOGÓW) oraz prośby o wzajemną obserwację będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...