poniedziałek, 18 listopada 2013

Encyklopedia Szkodliwych Składników w Kosmetykach - M, O

Dzisiaj kolejna porcja wiedzy :)

Methyl Chloroisothiazolinine - Posiada właściwości kancerogenne, mutagenne i silnie uczulające (alergen). Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.

Methylparaben C8H8O3 (4-Hydroxybenzoesyremethylester, methyl-p-hydroxybenzoat) - Powoduje alergiczne stany zapalne skóry (wyprysk kontaktowy = eczema) typu pokrzywki, rumienia i strupków po pęknięciu pęcherzyków. Wchłania się ze skóry do krwi i limfy działając ogólnie. Szczególnie łatwo przenika przez skórę w pachwinach, klatce piersiowej, szyi i w okolicach narządów płciowych. Działa estrogennie. Może niekorzystnie wpływać na rozwój zarodka i płodu u kobiet ciężarnych. Na mężczyzn działa feminizująco. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.

Mineral oil, Petrolatum, Paraffin Oil, Paraffinum liquidum (Olej mineralny, parafina, olej parafinowy) -Produkty destylacji ropy naftowej. Nie wchłaniają się z jelit i skóry. Zatykają pory, absorbują kurz i bakterie. Hamują wymianę gazową i metaboliczną w skórze. Uniemożliwiają swobodne wypływanie łoju na powierzchnię skóry. Stwarzają beztlenowe warunki w skórze sprzyjające rozwojowi bakterii beztlenowych wywołujących trądzik. Inicjują tworzenie zaskórników, utrudnia regenerację skóry. Przyśpieszają procesy starzenia. Powodują kumulację toksycznych metabolitów w skórze. Są powszechnie stosowane przy produkcji kosmetyków, bowiem są tanie i łatwo dostępne. Parafiny rozpuszczają większość składników kosmetycznych, stanowią też typowy wypełniacz zwiększający objętość kosmetyku w opakowaniu. Nawet najcudowniejsze składniki rozpuszczone w parafinach nie przenikają do skóry pozostając na jej powierzchni.

Oxybenzone - Dodawany do kosmetyków jako filtr przeciwsłoneczny (filtr UV).  Działa rakotwórczo. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży. 

Trzymajcie się,
Pozdrawiam cieplutko W. :*

4 komentarze:

 1. Ciekawy blog :)

  Obserwuję i zapraszam do mnie:
  kosmetyczneszalenstwa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Hejka.Fajny blog.Obserwujemy i zapraszamy do nas- www.stankoos.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. A to świństwa paskudne. Sprawdzasz swoje kosmetyki pod tym kątem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdarza się, ale przyznaje, że nie zawsze. Za dużo czasu spędziłabym w drogerii :D To są tylko informacje dla zainteresowanych :D

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz - Jeśli będą jakieś pytania na pewno odpowiem pod postem.

Wszelkie próby autopromocji (m.in. zamieszczanie LINKÓW DO WŁASNYCH BLOGÓW) oraz prośby o wzajemną obserwację będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...